Vannitoa plaatimine

Kraan ununeb jooksma; voolik puruneb; teismeline unustab dušikardina korralikult ette tõmmata ja ülemeelikud lapsed leiavad, et just seal on parim variant korraldada ruumidesisene veesõda. Milline ruum ühes kodus nende väljakutsetega kokku puutub?

Just suur kokkupuude veega teeb vannitoa ehitamise valdkonnast rääkides eriliseks ruumiks. Vannitoa ehitaja peab pöörama piisavalt tähelepanu sellele, kuidas kindlustada ruumi võimalike vee- ja niiskuskahjustuste eest, ent samas hoida ilusa ja omanikule meeldivana.

Plaatida võib ainult põranda, seina osaliselt kuid ka seina terves kõrguses. Kui on soov plaatida ka seinu, tulekski tööd alustada seinte kontrollimisest. Eriti vanades majades kipub ehituskvaliteet tänapäeva nõudmistele alla jääma ja seinad ning ka põrandad võivad kõverikeks osutuda. Kui selline viga on avastatud, siis enne jätkamist tuleb pinnad tasandada.

Niiskes ja märjas keskkonnas on vaja pöörata väga palju tähelepanu nn nähtamatuks jäävale tööle. Keegi ei näe plaatide alla, aga kui esimesed tööetapid pole korralikult tehtud, siis on vaja üsna varsti plaadid üles kiskuda ja otsast alustada. Seega tuleb hoolikalt läbi mõelda, mis pinnad puutuvad otseselt veega kokku ja kuhu oleks vaja paigalda hüdroisolatsioon. Kogenud töömehel on siin osas palju häid nõuandeid, mida tasub kaaluda. Töömeestel on olemas ka korralik varustus, mis muidu tuleb endal kas soetada või siis rentida.

Vannitoa plaatimisel alustatakse seinte teise rea plaatimisega ja minnakse järjest ülespoole. Hea on plaatide alla kinnitada latt, mis kindlustab selle, et värskelt seina pandud plaadid viltu ei vajuks.

Enne põranda plaatimisega alustamist, tuleb põrand hoolikalt puhastada ja lisada nii nakkedispersiooni kui vajadusel hüdroisolatsiooni. Põranda plaatimisel loeb ka vee äravoolu suunamise vajadust. Otsustades teha põrand kaldeta, on ülejäänud töö küllaltki kerge: järk-järgult segu lisamine ja sellele plaatide asetamine.

Viimistlemist alustades on soovitatav kõigepealt plaadid ja vuugid puhastada, ning seejärel vuugisegu lisada. Taaskord, alustada seintest.

Enne kui värskes vannitoas veesõjaga alustada, tasub siiski mõni päev oodata, et kõik korralikult kuivada ja kivistuda jõuaks