Köögi plaatimine

Kokkamise käigus võib seinale tihtipeale pritsida nii toidu- kui ka veepritsmeid ning plaaditud sein annab kindla eelise oma puhastamislihtsusega. Kas tuleb siis plaatida ainult tööpinna tagune sein või terve sein.

Ehitusjärgus olevates köökides plaaditakse sein enne köögimööbli lõplikku paika panekut, kuigi ka siis on vajalik teada paigaldatava mööbli kõrgust. Vastavalt soovile võib mööbel olla plaadi äärtega tasa või ehk isegi mööbli taha õige pisut peitu jääda. Mööbli ja seina vahele vaba auk jätta, on keerulisem valik, sest siis on mustusel kergem plaatidest mööda saada. Juhul kui mööbel on juba paigaldatud, on plaatimise jaoks see siiski vajalik kas seina küljest eemaldada või kaugemale nihutada, et mugavalt plaatima pääseks..

Alustada oleks vaja kontrollimisega, et plaaditav sein on sirge. Eriti tähtis on see veel seetõttu, et koostöös köögimööbliga võib viltune sein veelgi rohkem viltusena mõjuda. Vajadusel tuleb sein tasandada, kuigi abi võib olla hiljem ka köögimööbli jalgade reguleerimisest. Lihtsam on mõistagi plaatidega sama tööd teha.

Ka köögi seina plaatides alustatakse teise rea plaatimisest ja esimene rida laotakse viimasena. Pärast kõrguste märkimist tuleb peale kanda plaatimissegu. Korraga tasuks kanda pigem väikesele alale, et mitte töövahendeid raisku lasta. Seejärel tuleb segukammiga alt-üles pealekantud kiht läbi kammida ja tugevalt surudes plaadid segusse asetada. Plaatide asutust on võimalik lühikese aja jooksul ka korrigeerida, ent parem on mitte sellele lootma jääda ja vajadusel professionaalide abi küsida.