Põranda plaatimine

Kergesti puhastatav, veekindel ja laia valikuga plaaditud põrand sobib igasse ruumi. Kindlasti peab valitava ruumi plaatide alla jääv osa olema korralikult tehtud. Kui põrand on õigesti valatud või ehitatud, on plaadid kõige jäävam variant, ning lugematud sammud ei jäta oma jälge.

Pärast sobivate plaatide leidmist ja põranda ettevalmistamist, tasub need esmalt maha laotada ilma seguta. Kuigi võib tunduda, et tegu on kilplase tööga, on selline prooviladumine vajalik, et saada kindlust: plaadid sobituvad ideaalselt ja põranda serva jäävad plaadid on vähemalt poole plaadi laiused. Prooviplaatimist tehes ei tohiks unustada ka vuugivahesid, mis hiljem nii mitmeidki sentimeetreid juurde võivad lisada.

Kasutades professionaalse ehitusmehe teenuseid, võiks julgelt öelda ka, kuhu on tulevikus soovitud midagi asetada. Tulenevalt ruumi kujust võivad jääda mõned veidra kujuga plaadid ja kuigi on inimesi, kes neid uhkusega eksponeerivad, soovitakse lõigatud plaate ka mööbli alla varju jätta. Põranda ladumisel arvestatakse kindlasti ka kliendi soovidega, kuhu mida või millist mustrit erinevatest plaatidest laduda.

Plaatimissegu segamisel tuleks olla ettevaatlik, et seda mitte liialt teha. Eriti kui ise plaatida, siis võib minna plaatide ladumisele kauem aega ja liiga kaua seisev segu läheb lihtsalt raisku. Pärisplaatimisel peaks alustama eelnevalt väljamõõdetud plaaditava ala keskelt, ridahaaval, suunaga äärte poole ja kindlasti tasuks kasutada vuugiriste, mis aitab vuugivahe ühtlasena hoida.

Värskelt plaaditud põrandale tohib astuda alles 24 tunni möödudes ja seega ärge unustage enne töö alustamist mõtlemast ka sellele, kuidas värskelt plaaditud alast välja pääsete.